Projektové financování - financování developerských projektů

Co umíme financovat

Developerské projekty
Developerské projekty
všech velikostí, a to v rámci celé ČR...
půdní vestavby
Půdní vestavby, investice bytových družstev
a jiné menší investiční projekty...
Hotely pensiony
Hotely a penziony
prostřednictvím tzv. mikroúvěrů
hypotéky
Hypotéky koncovým klientům
napříč všemi bankovními domy v ČR

Projektové financování

Banky po dlouhé době překonaly 7miliardovou hranici

Projektové financování

Snižování úrokových sazeb z počátku roku zabralo. Hypoteční banky v březnu po více než 9 měsících překonaly 7miliardovou hranici objemu poskytnutých úvěrů. V porovnání s předchozím měsícem si polepšily o více než 50 %.

Krátkodobé fixace vlivem nejrůznějších promoakcí klesají. Hypotéky s petiletou fixací mírně podražily.

Hypoteční banky v březnu letošního roku poskytnuly 4222 hypoték v celkovém objemu 7,032 miliard korun. Průměrná částka úvěru tedy činila 1 665 597 Kč. V meziroční srovnání hypoteční banky za loňskými výsledky stále mírně ztrácí – v počtu o 4,5 %, v objemu o 6,4 % - nicméně v porovnání s předchozím měsícem tato čísla znamenají nárůst produkce o více než polovinu.
 
Snižování úrokových sazeb, ke kterému hypoteční banky přistoupily na začátku roku zabralo a hypoteční trh se dostal v uplynulém měsíci zhruba na úroveň loňského trhu. Banky nechtějí nic ponechat náhodě a spouští další a další kampaně na podporu prodeje hypoték (viz. "Kde lze aktuálně ušetřit). Uvidíme, zda se jim i v příštím měsíci podaří dosáhnout úrovně roku 2008. Tehdy poskytly úvěry za 7,5 miliardy.

 

V uplynulém měsíci, stejně jako v těch předchozích, se největší zájem klientů koncentroval na hypotéky s úrokovou sazbou zafixovanou na pět let. Celkově si tuto variantu zvolilo 2457 klientů, tedy více než 58 % všech klientů, kteří v březnu dorazili na pobočky bank a získali hypotéku. Menší zájem než obvykle byl o hypotéky s 3letou fixací. Jejich podíl klesl na 27,8 %.

Průměrné úrokové sazby hypoték v březnu nenavázaly na klesající trend z předchozích dvou měsíců a vzrostly o 4 setiny procentního bodu. Souhrnný FINCENTRUM HYPOINEX, který sleduje průměrné úrokové sazby hypoték bez rozdílu fixace, tak v březnu zakotvil na úrovni 5,41 %.

Autor: Hypoindex.cz

 

Úrokové sazby

Sample Images
Aktuální roční pribor: 0,47 %
Průměrné úrokové sazby hypoték: 1,96 %

O nás

Sample Images
Jsme týmem zkušených profesionálů. Rozumíme financování developerských a komerčních projektů, stejně jako jejich prodeji a marketingu. Dovolte nám Vás o našich kvalitách přesvědčit.